Vanaf 1 juni 2026 is het aanvraagportaal voor de subsidieregeling Praktijkleren weer geopend. Organisaties die in het schooljaar 2025-2026 leerlingen of studenten hebben begeleid binnen een erkend leerbedrijf, kunnen vanaf nu hun subsidieaanvraag indienen. De aanvraagperiode loopt tot en met 17 september 2026, 17:00 uur.
Belangrijkste wijziging in 2026
Ten opzichte van vorig jaar is er één belangrijke wijziging doorgevoerd. Waar eerder geen maximum gold voor het aantal leerlingen of studenten per aanvraag, kunnen aanvragers nu maximaal 600 leerlingen per aanvraag opnemen. Organisaties met meer dan 600 leerlingen moeten daarom meerdere aanvragen indienen.
Vorige wijzigingen blijven van kracht
Ook de vernieuwingen die vorig jaar zijn ingevoerd, blijven van toepassing. Zo bevat het aanvraagportaal een controlefunctie die automatisch een melding geeft wanneer ingevoerde gegevens afwijken van de gegevens die bij RVO bekend zijn. Daarnaast verloopt alle communicatie rondom de aanvraag via het portaal. Vragen, verzoeken om aanvullende informatie en correspondentie worden daardoor overzichtelijk op één centrale plek bewaard.
Voor mbo-aanvragen zijn diverse administratieve vereenvoudigingen doorgevoerd. Gegevens van studenten en leerbedrijven worden grotendeels vooraf ingevuld, leerbedrijven worden automatisch gekoppeld aan studenten en handmatige invoer is beperkt. Ook zijn de aan te leveren bestanden vereenvoudigd: voor mbo is alleen het BSN en het aantal begeleidingsweken nodig.
Aanvragen verloopt volledig digitaal
De subsidie Praktijkleren wordt aangevraagd via het online portaal van RVO. Om toegang te krijgen tot dit portaal is eHerkenning niveau 3 (eH3) met de machtiging RVO-diensten op niveau eH3 vereist. Zonder de juiste inlogmiddelen kan een aanvraag niet worden ingediend.
Besteedt jouw organisatie de aanvraag uit aan een adviseur of intermediair? Dan is een ketenmachtiging noodzakelijk. Hiermee geef je een externe partij toestemming om namens jouw organisatie de subsidieaanvraag in te dienen. Het aanvragen van eHerkenning of een ketenmachtiging kan enkele werkdagen in beslag nemen. Wacht daarom niet tot het laatste moment om dit te regelen.
Begin op tijd met voorbereiden
Hoewel de aanvraagperiode nog enkele maanden openstaat, is het verstandig om tijdig te starten met de voorbereidingen. Controleer of alle begeleidingsgegevens compleet zijn, of de benodigde eHerkenning en eventuele ketenmachtigingen geregeld zijn en of het aantal leerlingen per aanvraag binnen de nieuwe limiet blijft.
Wil je zeker weten dat je aanvraag volledig, correct en op tijd wordt ingediend? De HR-specialisten van OAZ ondersteunen dagelijks organisaties bij subsidieaanvragen voor Praktijkleren. Neem contact met op met OAZ via 088 5600 700 of ons contactformulier. Ontdek de voorwaarden, aandachtspunten en kansen binnen de regeling in onze factsheet.
